ЯК ВИВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ ЗА 30 ДНІВ?

Бувають ситуації, коли раптово настає потреба швидко вивчити англійську в короткі строки. Наприклад, щоб підготуватися до важливої співбесіди, до тестування чи просто до закордонної поїздки. З чого почати, куди рухатися? Як не заплутатися у всіх методиках і способах, а все-таки отримати бажаний результат? Ми пропонуємо декілька простих і дієвих кроків, які дозволять вам вивчити англійську за 30 днів. Всі поради можна використовувати незалежно від рівня володіння англійською.
DO YOU SPEAK ENGLISH?
Перший крок для вивчення англійської в короткі строки – формулювання мети. Визначте абсолютно конкретну і реальну мету. "Добре вивчити англійську" – погана мета. А от "ввести в активний словниковий запас тисячу слів" схоже на реальний план. Також не слід ставити захмарні цілі, бо це лише принесе розчарування. Враховуйте свій рівень англійської, час, зайнятість і те, для чого вам потрібно вивчити англійську. Свій рівень англійської можна визначити за допомогою різних тестів в Інтернеті.
Ще одна критична заувага – не зловживайте плануванням та не шукайте суперметодик типу "Вивчити мову за день". Коли строки горять, є ризик забагато займатися складанням планів. Наслідком буде лише картання себе, якщо план не вдався. Вдумливе щоденне вивчення, без екстремальних засобів даватиме набагато кращий результат, аніж все інше. Вчіться в зручний для вас час і в зручній обстановці. Якщо ви "сова", вчіться ввечері, якщо "жайворонок", то віддавайте перевагу ранкам. Знайдіть свій метод навчання, бо одні методи можуть працювати для вас, інші – ні. Вибирайте метод залежно від вашого сприйняття інформації – аудіо, візуального тощо. Вам підійде англійська мова по скайпу з викладачем, якщо найкраще навчаєтеся через діалог. Зрештою, вивчення англійської повинно приносити задоволення. Подумайте над тим, що ви любите і чим займаєте свій вільний час. Продовжуйте робити те саме, тільки вже англійською.

ЧИТАТИ, ЧИТАТИ,
ЧИТАТИ
Якісне вивчення англійської поділяється на декілька рівноцінних частин: читання, говоріння, письмо і слухання. Кожна з цих частин потребує вдосконалення і щоденної уваги хоча б на 20-30 хвилин.
Найлегший і найперший спосіб вивчити англійську за 30 днів – дуже багато читати щоденні газети, новини і соцмережі. Короткі новини містять актуальну лексику, там ви не знайдете застарілих і надто складних слів. Ці тексти написані простою зрозумілою мовою, а короткі речення легкі для розуміння навіть для початківців. Також читайте англомовних блогерів, підпишіться на сторінки газет, приєднайтеся до тематичних спільнот. Краще обирати сторінки носіїв мови та сторінки про ваше хобі, а не про вивчення англійської.
Серед онлайн-видань та сайтів рекомендуємо BBC, The Times, Daily Mail, Financial times чи навіть Vogue. Ці видання місять широкий вибір тем – від політики до наукових досліджень і моди, то ж ви точно знайдете там улюблену рубрику. Деякі друковані газети, як-от Kyiv Post, можна придбати в кіосках з пресою, у великих супермаркетах або взяти в бібліотеці.
Читайте дитячі книги або журнали. Вони написані яскраво, цікаво і мають зрозумілий сюжет. Дитячі тексти короткі і без складних синтаксичних конструкцій.
Для ефективного читання слід використовувати словник. Зупиніться на зручнішому варіанті – на паперовому словнику чи на мобільній програмі. Починайте з англо-українського словника. Поміняйте словник на англійський тлумачний, коли рівень англійської підвищиться. Спочатку буде важко, можливо, ви зможете прочитати і перекласти лише один заголовок за раз, але з кожним днем буде все легше і легше.
На що звернути увагу: для читання вибирайте легкий і цікавий для вас матеріал, читайте вдумливо і намагайтеся зрозуміти весь текст, незнайомі слова перекладайте і записуйте, запам'ятовуйте ідіоми і фразеологізми, щоб збагатити свою мову.
НАВЧИТИСЬ ДУМАТИ АНГЛІЙСЬКОЮ
Навчитися думати – не конкретна мета, авжеж? Проте перевести процес думання на англійську – це необхідно, щоб позбутися внутрішнього бар'єру перед розмовою з людьми. Внутрішні діалоги з собою також додають впевненості в повсякденному мовленні англійською.
Вправа. Огляньтеся довкола. Спробуйте в думках описати все, що бачите, англійською. Спершу це будуть поодинокі слова – "вікно", "стіна", "двері". Згодом намагайтеся описати властивості предметів, колір, текстуру, матеріал, їхнє призначення. Повторюйте цю вправу в кожну вільну хвилинку. Називайте спершу знайомі предмети, а потім шукайте додаткові слова в словнику і повторюйте вправу спочатку.
Ще одна весела порада від фахівців – імітувати в думках улюбленого персонажа з мультфільму чи кіно. Згадуйте його інтонації і коментуйте події так, якби це зробив улюблений персонаж.

ПРОТЕСТУЙ СВОЮ АНГЛІЙСЬКУ
Тест доступний всім, хто побажає його пройти і не зобов'язує вас навчатися в нашій школі. Більш того, з результатом тесту ви можете впевнено претендувати на навчання в будь-якому іншому навчальному центрі.


Ще одна весела порада від фахівців – імітувати в думках улюбленого персонажа з мультфільму чи кіно. Згадуйте його інтонації і коментуйте події так, якби це зробив улюблений персонаж.

ТРЕНУЄМО ГОВОРІННЯ
Говоріть англійською, навіть якщо ви соромитеся. Не чекайте, коли ваш рівень англійської стане достатньо добрим. Швидше за все, вивчення досконалої англійської займе багато часу, а результати потрібні вже зараз. Ви будете здивовані швидкому прогресу, щодня приділяючи трохи часу спілкуванню англійською.
Ідеально, якщо ви маєте можливість зануритися в мовне середовище на мовному таборі або під час поїздки. Саме спілкування з носіями англійської допоможе набратися природної лексики, яка використовується у повсякденному житті.
Ще один варіант – розмовні клуби. Це неформальні клуби, де спілкуються, вчаться розумітися і вести невимушену бесіду в дружньому колі. Такі мовні зустрічі, часто з носіями мови, можна знайти майже в кожному місті через соціальні мережі або на сайті www.meetup.com.
Відвідування мовних зустрічей дозволить вам більш комфортно почуватися при живому спілкуванні з різними людьми. Якщо у вас є друзі, які також вивчають англійську, – чудова нагода зустрітися і поговорити разом англійською. Попередньо можна прочитати статтю і обговорити її, чи задати тему зустрічі. Обов'язково попросіть допомоги в друга чи співробітника, який розмовляє англійською. Спілкуйтеся з ним англійською мовою на буденні теми.
Альтернативою може стати віртуальне спілкування через мовні сервіси з носіями англійської. Багато сервісів пропонують обмін уроками: ви навчатимете іноземця української мови, натомість отримаєте живе спілкування англійською. Серед схожих сервісів – Busuu та Mylanguageexchange. На платформі Couchsurfing іноземці часто шукають місцевих людей для прогулянок і екскурсій.
На що звернути увагу: щодня використовуйте нові слова під час говоріння. Чим більше слів у вашому словниковому запасі, тим легше буде спілкуватися англійською. Ідеально одразу ввести нові слова в свій лексикон і зафіксувати їх розмовою. Запам'ятовуйте і використовуйте ідіоми, адже їх значення зовсім не буквальне.

А ЯК ЩОДО КУРСІВ?
Курси з вивчення англійської мови та індивідуальні заняття з викладачем – це чудовий спосіб зосередитися на більш формальних аспектах англійської мови. Ви навчитеся правильно будувати речення, використовувати різні часи, отримаєте знання з граматики. Як правило, курси мають систематизований чіткий підхід, що дозволить вам структурувати вже наявні знання.
Ще один дієвий варіант – вчити англійську по скайпу чи індивідуально з репетитором. Викладач допоможе скласти покроковий навчальний план, щоб вивчити англійську за 30 днів. У нашому мовному центрі "Everest" є англійська мова по скайпу. Ви завжди можете вибрати зручний час і вчитися вдома чи під час обідньої перерви на роботі.
ВІДЧУЙ УСЮ СИЛУ НАШИХ КУРСІВ
одне пробне заняття розставить все на свої місця

Ще один дієвий варіант – вчити англійську по скайпу чи індивідуально з репетитором. Викладач допоможе скласти покроковий навчальний план, щоб вивчити англійську за 30 днів. У нашому мовному центрі "Everest" є англійська мова по скайпу. Ви завжди можете вибрати зручний час і вчитися вдома чи під час обідньої перерви на роботі.
НАПИШИ МЕНІ ЛИСТА
Грамотне письмо дуже важливе, особливо для роботи. Тому тренуйтеся зрозуміло і красиво писати щодня. Заведіть щоденник чи блог англійською. Хай це будуть прості записи про все на світі – про погоду, цікаві відкриття, новини, прочитані книжки. Врешті, створіть блог про те, як вивчаєте англійську і описуйте там свої щоденні вправи.
Спочатку уникайте особистих записів, адже спершу необхідно опанувати практичне письмо. Ви ж не будете в діловому листуванні описувати свої романтичні переживання? Ці записи варто показати знавцю англійської, щоб дізнатися про недоліки письма і покращити свій стиль.
Не бійтеся граматичних помилок і не зазубрюйте всі граматичні правила. Згадайте, чи коли-небудь ви вчили українську граматику, крім підготовки до іспитів? Ймовірно, ви вивчали рідну мову в живому середовищу. Тому не концентруйтеся і на англійській граматиці. Достатньо вивчити граматичні принципи, а потім переходити до складніших і усвідомлених правил.
Добре впливають на письмо диктанти. Уважно слухайте і старайтеся зрозуміти текст. Також можна знайти подкасти на улюблені теми на iTunes або BBC, слухати і занотовувати основні тези і висновки.
Пишіть щодня хоча б одне речення англійською.
У вільні хвилини слухайте радіо, подкасти, музику англійською, хоча б 30 хвилин щодня. Проте робіть зусилля, щоб зрозуміти почуте. Узагальнюйте, виділяйте основні думки. Незрозумілі слова і вирази занотовуйте, щоб перекласти їх пізніше. Після перекладу нових слів послухайте музику/подкаст знову, щоб зрозуміти текст повністю.
ЛАЙФХАКИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВИВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ



  1. Використовуйте силу візуального сприйняття. Почепіть роздруківку з неправильними дієсловами чи важкими виразами на видному місці, наприклад, в туалеті чи на дзеркалі в ванні. Так ви непомітно запам'ятаєте матеріал. На такому пасивному запам'ятовуванні ґрунтуються мобільні додатки для вивчення мов, як-от Duolingo.
  2. Змініть мову телефону, робочого стола, пошти і соціальних мереж на англійську. Ви будете вчити нові слова, навіть не усвідомлюючи цього.
  3. Під час перегляду фільмів і відео в YouTube вмикайте субтитри англійською мовою. Завдяки подвійній стимуляції – слуховій і зоровій, слова і фрази будуть запам'ятовуватися швидше і з'являться асоціації звуків зі словами. Уникайте старих фільмів, адже там використовується важка навіть для носіїв мови лексика. Проте не вмикайте українських субтитрів, коли дивитеся фільм англійською.
  4. Записуйте себе на диктофон, щоб потренувати вимову і звернути увагу на помилки.
  5. Читайте вголос щодня, щоб покращити вимову.
  6. Фонетичний алфавіт допоможе вам правильно читати і вимовляти слова.
  7. Навчіться поєднувати дієслова і вивчіть основні форми неправильних дієслів. Адже на початку вивчення англійською люди найчастіше плутаються з правильним вживанням дієслів.
  8. Зверніть увагу на префікси і суфікси. Не спішіть звертатися до словника, коли побачите незнайоме слово з префіксом чи суфікcом. Візьмімо просте слово "unhappy". Префікс un- означає "не", а слово "happy" точно відоме вам. І разом складаємо слово "нещасливий". Цей принцип легко працює зі складними словами, які складаються з префіксів і суфіксів, а в основі мають простий корінь.
ТРИ СЛОВА ПРО МОТИВАЦІЮ
Мотивація – запорука успіху. Залишайтеся вмотивованими протягом всього періоду вивчення англійської. Продовжуйте працювати, навіть якщо пропустили трохи часу. Нехай вивчення англійської продовжується після 30 днів і стає корисною звичкою.
У моменти вагань і труднощів думайте про те, що дасть вам англійська. З англійською ви отримаєте гарну роботу, потрапите на навчання чи поїдете в цікаві мандри.
Пам'ятайте: лише щоденна практика читання, говоріння, слухання і письма допоможе вам вивчити англійську. Вивчене має властивість забуватися швидше, ніж здобуваються нові знання. Але не захоплюйтеся фанатично – хай вивчення англійської буде цікавим і приємним процесом.
З ЧОГО ПОЧАТИ?
Сподіваюся, що ця стаття надихнула вас все ж не відкладати вивчення англійської мови до кращих часів. Тому раджу почати якнайшвидше і з найпростішого: пройдіть тест на визначення рівня володіння англійською.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ БЛОГ
Made on
Tilda