Тисячі студентів складають іспит IELTS, щоб вступити до університетів і коледжів англомовних країн, таких як Канади, Австралії, Британії та Європи, кількість яких стрімко зростає. Для цього студентам потрібно підтвердити, що вони вміють читати, писати, розмовляти та розуміти англійську мову, тим самим, сприймати лекції, навчатись, складати іспити та взаємодіяти з іншими студентами, вчителями та місцевими жителями. Подібним чином тисячі людей з інших країн складають IELTS для підтвердження своїх вмінь та навичок з метою імміграції до англомовних країн. IELTS схвалюється Візово-імміграційною службою Великої Британії як мовний іспит для отримання громадянства, статусу резидента, робочої та студентської візи, а також разом із TOEFL відповідає вимогам для імміграції до Австралії, Нової Зеландії та Канади.
Переваги іспиту IELTS
Можемо назвати ряд переваг складання даного тесту:
▶ Він є одним із найдієвіших способів доведення ваших мовних навичок, адже його результат не викликає жодних сумнівів завдяки високим критеріям якості оцінювання та методології його завдань.
▶ Ви самі обираєте тип іспиту, залежно від мети, та спосіб складання: онлайн чи офлайн; дату та зручне місце проведення.
▶ Наповнення самого тесту, з огляду на різне походження, національність, вірування та стать людей, що складають його, є максимально неупередженим та нейтральним.
Варто зазначити, що іспит приймає британський та американський акцент так само як і два види правопису. Процес підготовки до тесту є також чудовим способом всебічно удосконалити ваші знання та підготуватись до реальної розмови з носієм мови за кордоном.
Коли і ким був заснований?
Першим стандартизованим тестом для іноземних студентів, який дав початок IELTS, був English Proficiency Test Battery (EPTB). Оскільки тест оцінював лише навички читання та слухання, протягом 1970-х років мовознавці працювали над впровадженням більш практичних та релевантних елементів оцінювання мовних навичок у тест.
У 1980 році Британською радою та Cambridge English Language Assessment було створено English Language Testing Service (ELTS), який вдосконалювали протягом майже десяти років, адже виникало багато проблем із його проведенням та оцінюванням.
Близька до сучасної Міжнародна система тестування з англійської мови (IELTS) була створена та вперше використана спільно з Програмою міжнародного розвитку австралійських університетів і коледжів у 1989 році. Тест мав чотири модулі (читання, письмо, говоріння, слухання) і два варіанти: академічний і загальний, які й надалі залишаються його основою. Говоріння та слухання були на загальну тематику, і лише в одному варіанті. Основним завданням читання та письма було перевірити знання у дисциплінах максимально близьких до тих, що вивчатимуться у навчальному закладі: наука та технологія, соціальні науки, науки про життя. З того часу тест пройшов три основні доопрацювання у 1995, 2001 та 2005 роках. Важливим нововведенням був комп'ютеризований варіант IELTS, що зробило його ще більш зручним та доступним для людей.
Зараз IELTS щорічно складають понад 2,5 мільйона студентів у понад 140 країнах, що робить його одним із найпопулярніших стандартизованих іспитів у світі. Він доступний у більше ніж 1100 тестових центрах і широко прийнятий університетами та іншими організаціями в усіх англомовних країнах.